fitclub.ee
Meie facebookis

Jõutreeningust naisele

Jõutreeningu positiivne mõju naisele (Fleck Kraemer, 2004):

  • tugevdab luukude ja vähendab osteoporoosi ohtu
  • tugevdab ka sidekude, suurendades liigeste stabiilsust ja aidates vältida vigastusi
  • suurendab igapäevast aktiivsust
  • vähendab keha rasva hulka
  • kiirendab ainevahetust, kuna lihasmass kasvab ja rasvkude kahaneb
  • lihas on ainus kude, mis kulutab edukalt energiat ka puhkeasendis
  • tõuseb enesehinnang ja -kindlus. Ausalt - proovi :)

Müüdid, mis ei pea vett

1. Jõutreening teeb naised suuremkas ja raskemaks.
Tõsi on see, et jõutreening suurendab lihasmassi ja vähendab rasvkoe hulka. See muutus võib veidikene kehakaalu tõsta, kuna lihasmass kaalub rohkem kui rasvamass. Lihasjõud küll suureneb, kuid naisel alajäseme ümbermõõt ei suurene ning ülajäsemel võib suureneda väga vähe.
Vaid geneetilise eelsoodumusega naised võivad suuremahulise ja kõrge intensiivsusega treeninguga suurendada käte ja jalgade ümbermõõtu.

2. Naised peaksid kasutama meestest erinevaid treeningmeetodeid.
Vastupidi - naised kõik jõutreeningusse! Ei ole andmeid sellest, et naistel esineks tänu jõutreeningule rohkem vigastusi kui meestel. OLULINE ON KASUTADA ÕIGET TEHNIKAT! Ja selleks on Sinu päralt treener!

3. Naised peaksid vältima kõrge intensiivsusega või suure koormusega treeninguid.
Kerged treeningkoormused ei ole piisavad lihaste vajalikuks füsioloogiliseks kohanemiseks - st et toimuks kehas muutus, ei tohiks peljata koormuseid. Ka naised peavad treenima piisava intensiivsusega, et tagada luude, lihaste, sidemete ja liigeste heaolu ja tugevus.

Naised tihti pelgavad, et lihastreening muudab nad liialt lihaseliseks ja mehelikuks. See kartus on asjatu. Kuna naistel on veres märksa vähem androgeenseid hormoone, siis keskmine naine ei saa arendada ülemäära suuri lihaseid. Ka arvamus jõutreeningu sobimatusest naise organismile on ekslik. Kui harjutusi ei sooritata korrektselt, ei arvestata individuaalseid iseärasusi ega treeningu üldprintsiipe, võib mis tahes kehaline aktiivsus kaasa tuua traumasid ning ületreeningut. Taas on SINU JAOKS TREENER, kes aitab leida just Sinule sobivad harjutused ning aitab ka eesmärke püstitada. Ära pelga nõu küsida!!!

Soovitatav on teha harjutusi suure korduste arvuga, mis stimuleerib liigeskapsli ja kõõluste vereringet - selleks ongi IDEAALNE BODYPUMP :) See tugevdab liigeseid.

Juhiseid naise jõutreeninguks

1. Õigesti planeeritud jõutreening tugevdab tervist, parandab füsioloogilisi funktsioone (süda, vereringe, hingamine) ning vähendab vigastuste riske. BodyPump on Sinu eest planeeritud nii, et oleks õige kõigile ja sobiks kõigile! Juhul, kui tunned mingi harjutusega ebamugavust, anna sellest kindlasti treenerile märku!

2. Treenimata naisel on alakeha suhteline jõud ligilähedaselt võrdne mehe omaga. Pane rõhku ka ülakeha treenimisele.

3. Lihaskiudude tüüpide vahekord on mehel ja naisel sama, kuid naise lihaskiudude ristlõikepindala on väiksem.

4. Jõutreening mõjutab oluliselt luustikku ning parandab selle varustamist kaltsiumiga.

5. Jõutreening kutsub esile olulisi muutusi kehaehituses minimaalse kehakaalu muutusega. Kui Sul on vaja kaalu langetada, siis on jõutreeningul väga oluline roll, kuid pea meeles - kaal ei lange, kui toitumist ei muuda.

KOHTUMISTENI TREENINGSAALIS, 
Sinu tervise klubi

Sportlase ettevalmistus, Jaan Loko, 2007

Jaga teistega:Jaga seda uudist Twitteris Twitter  

http://www.fitness.ee/http://www.fitshop.ee
Copyright © FitClub