fitclub.ee
Meie facebookis

Mailiisi toitumispäeviku järg 2..

Oma menüü arvutamisel kasutasin Tervise Arengu Instituudi kalorikalkulaatorit, mida saad vaadata SIIT. Kalkulaatoreid ja internetisaite on mitmeid, kuid minule meeldib see enim. Kõik põhilisemad toiduainetegrupid on olemas, lihtne on arvutada kokku toidukord või kogu päev, võimalus on teha arvutused individuaalseks (st sisestades enda andmed, näitab kalkulaator tulemusi võrreldes Sinu vajadustega) ning mis kõige tähtsam, annab ülevaate kõikide vitamiinide tarbimise kohta.

Rõõm oli näha, et saan vajaminevad vitamiinid toiduga kätte, paraku küll mitte igapäev võrdselt ja täies ulatuses, kuid päris mingi vitamiini suures puuduses ka ei ole. Rõõm oli tõdeda, et kuigi antud nädalal jäi tarbimata korralik punane liha, sain piisavalt rauda muudest toitudest - nt tatar, maasikad ja peet, mida kõike armastan süüa.

Edasistest plaanidest, et saavutada eesmärgid: jõuda rohkem oma kahe armsa ja aktiivse väikese lapse kõrvalt ning kaotada see viimane rasedusega kaasnenud kilokene, aga vaid rasva arvelt. Kuna minu kaloraaž oli väga madal, siis nüüdsest on see tõusuteel. Kuna minu toitumine oli suhteliselt kaootiline ja suvaline, siis nüüd on minu ülesanne saada see regulaarseks ja korda. Kuna ma soovin kilo kaotada rasva arvelt, siis on tähtis muuta oma toitumist puhtamaks ja tervislikumaks ning kaotada see kilo võimalikult aeglaselt. Võimalikult aeglaselt tähendab ühe kilo puhul umbes kahte nädalat. Seega maikuu alguseks on minu eesmärk kaalu osas täidetud, loodetavasti täitub ka energilisema enesetunde saavutamissoov.

Olen otsustanud, et lihtsam, soodsam ja tervislikum on põhiliste toiduainete ostud teha ühel korral nädalas. Selleks olen koostanud toitumisspetsialisti Aive Luigela soovitustel väikeste mugandustega optimaalsete koguste ja vajalike toiduainete nimekirja, mida vajab üks inimene nädala lõikes. Eesmärgiga tarbida päevas ~2500 kcal. Esimene nädal saab olema katsenädal. Teise nädala menüü kirjutan Sinule lugemiseks pedantselt taas üles.

Kuulmiseni paari nädala pärast!

Sinu treener Mailiis

Jaga teistega:Jaga seda uudist Twitteris Twitter  

http://www.fitness.ee/http://www.fitshop.ee
Copyright © FitClub