fitclub.ee
Meie facebookis

Viis reeglit põlvede tervena hoidmiseks

Päris paljud inimesed kurdavad põlvevigastuste üle. Enamik neist probleemidest on seotud kükkimise ja jalapressiga, kahe peamise tõsiste kulturistide seas levinud stampharjutusega. On mitmeid tegureid, mis võivad määrata, kas Sul tekib põlvevigastus või mitte, kuid on lihtsaid abinõusid, kuidas riski vähendada. Siin on ära toodud viis parimat moodust, kuidas kirurgi noa alt pääseda:

Kontrolli, et Su põlved oleksid jalgadega joondus.

Selle all mõeldakse seda, et küki ajal peaksid Su põlved liikuma ette varvaste asendiga samas suunas. Juhul kui Su varbad on suunatud väljapoole, kuid põlved liiguvad otse ette, noriksid Sa nagu ise tüli. Kujuta endale ette nähtamatud joont, mille järgi Su jalad on joondatud. Kõik, mida tegema pead, on põlvedega samas suunas liikumine.

Hoia õiget asendit.

Ära seisa kahe viimase seeria ajal varvastel ning ükskõik mida muud – ära ainult vingerda!

Ära kasuta kogu aeg põlvede toestamiseks sidemeid.

Pidevalt põlvi hellitades suurendad küll lihasjõudu, kuid ei valmista ette põlveliigeseid ja lihaseid toime tulema kükiga siis kui sidemeid pole. Aja jooksul muutuvad Su lihased üha võimsamaks, samas kui Su põlved püsivad samana või muutuvad isegi endisest nõrgemaks. Mingil hetkel hakkab see ennast tugevalt tundma andma, olgu see siis jõusaalis, firma spordipäevadel või kustahes mujal.

Muretse endale korralikud jalanõud.

Paksud, geeli või gaasiga täidetud tallad on ideaalsed korvpalli mängides, sest nad vähendavad põrutust. Jõusaalis ei näe Sa aga just palju ringihüplemist, seega jalanõu, mis sobib hästi palliplatsile, ei pruugi olla mugav kusagil mujal. Kui Sul on ikka sada kilo turjale võetud, tahad olla kindel, et püsid ka stabiilsena. Vali jalavarjud, mis on õhukese tallaga ning võimalikult vähe „vetruvad”. Heal jõusaali jalanõul on põrandaga tihe kontakt.

Kontrolli Ego kohalolekut juba uksel.

Tohutuid raskusi korduvalt ülessuruv tüüp tekitab kõigis üksnes respekti. „Wannabe”, kes teeb hädavaevu kolm hädist kordust, seejuures veel pettes, seda ei tekita. Kasuta mõistlikke raskusi, millega suudad sooritada vähemalt 6-8 korralikku kordust, silmas pidades kogu aeg ka enda ohutust ja kontrollides soorituse puhtust. See aitab Sul kõige kiiremini saavutada tulemusi, mida ootad, ning ära hoida vigastuste ohtu.
 

www.fitness.ee

Jaga teistega:Jaga seda uudist Twitteris Twitter  

http://www.fitness.ee/http://www.fitshop.ee
Copyright © FitClub